Paskutiniu metu namuose praleidome tikrai daug laiko. Čia ne tik gyvenome, ilsėjomės, bet ir dirbome. Ir nors iš pradžių sėdėti su kompiuteriu prie valgomojo stalo ar dalyvauti susirinkime iš savo automobilio atrodė beveik normalu, ilgainiui susikaupti tapo sunkoka. Visa laimė, kad įsirengti patogią ir dėmesio neblaškančią darbo vietą namuose yra kur kas lengviau, nei galbūt manėte.
Pradėkite nuo tvarkos
Tvarkingame kabinete lengviau susikaupti ir visą dėmesį sutelkti į darbą. Tačiau tvarką galite palaikyti ir neturėdami atskiro kabineto. Jei dirbate su popieriniais dokumentais, šalia stalo pasistatykite stalčių spintelę arba turėkite jiems skirtų dėklų. Laidus, rašymo priemones ir kitus smulkius daiktus sudėkite į dėžutes. O jei per dieną mėgstate kelis kartus pakeisti darbo vietą, turėkite mobilų vežimėlį su visomis būtiniausiomis darbo priemonėmis, kuris galės keliauti paskui jus.
Daugiau judėkite
Visą dieną praleisti sėdint toje pačioje vietoje – ne pati geriausia mintis. Tad kodėl gi nepajudėjus? Namuose išsirinkite dvi ar tris vietas, kuriose galite dirbti, ir persikelkite iš vienos į kitą kas porą valandų. Jei trūksta vietos įsirengti kelis atskirus „kabinetus“, išeitis norintiems daugiau judėti gali būti keičiamo aukščio rašomasis stalas. Prie tokio patogu dirbti ir sėdint ant kėdės, ir atsistojus.
„Keisti padėtį, t. y. dirbti sėdomis ar atsistojus, labai naudinga. Įsigiję aukštą taburetę vietoj įprastos kėdės, daugiau judėsite, stiprindami savo nugaros raumenis ir stuburą.“
Interjero dizaineris Hansas Blomquistas
Nepamirškite, kad užsidirbote pertraukėlę
Tai, kad iš senosios savo darbo vietos biure persikėlėte į naują namuose, dar nereiškia, kad turite atsisakyti įprastos rutinos. Tad pasistenkite, kad dienotvarkėje atsirastų laiko ne tik pietums, bet ir kavos pertraukėlei. Jos metu pailsinsite akis nuo ekrano, o po jos, tikime, grįšite dar produktyvesni. Ką daryti, jei labiau už kavą pasiilgote pokalbių su kolegomis? Tereikia suderinti laiką – bendrą pertraukėlę galima pasidaryti ir telefonu.