Ar įmanoma nestandartinę erdvę apstatyti standartiniais baldais, o senelių įrengtą namą pritaikyti šiuolaikiškiems jaunuoliams? Interjero dizainerė Birutė įsitikinusi, kad taip.
Susipažinkite!
Šios savaitės herojai – pasaulį apkeliavusi Austė, kuri grįžo į Lietuvą, ir jos pusbrolis Gytis, kartu nutarę įsikūrę senelių pastatytame name. „Gaila matyti namą nykstantį, jame tiek daug prisiminimų ir tiek daug senelių energijos, kurią norime išlaikyti“, – atrankos anketoje rašė Austė. Į pagalbą jaunuoliams išsiuntėme interjero dizainerę Birutę – ji mielai sutiko prikelti seną namą, ir ypač jo virtuvę, naujam gyvenimui.
Iki pokyčių
Seno namo virtuvėje labai trūko šiuolaikiškai virtuvei įprasto funkcionalumo: paviršių maistui ruošti, orkaitės, talpių stalčių įrankiams, spintelių indams ir maisto produktams. Dauguma baldų jau nusidėvėję ir netinkami naudoti, o valgomojo stalas gerokai per mažas gyventojams, mėgstantiems pasikviesti svečių.
Daug erdvės ir šiek tiek iššūkių
Austės ir Gyčio virtuvė didelė, jos plotas – net 20 kv. metrų. Tačiau ją kerta kelios kolonos ir laiptai, o kambario sienos nelygios. Dar vienas iššūkis interjero dizainerei: vienoje erdvė jaunuoliai norėtų turėti ne tik patogią, funkcionalią virtuvę, bet ir valgomąjį ar svetainę, kurioje būtų gera leisti laiką, kartu gaminti, žaisti stalo žaidimus ir priimti draugus, o visi daiktai turėtų savo vietą.
„Tradicinį interjero stilių diktuoja pati erdvė. Todėl valgomojo, virtuvės baldus ir daiktų laikymo sprendimus derinau prie autentiškos erdvės, stengdamasi išlaikyti namų aurą. Sienas puošia Austės ir Gyčio paveldėti drožiniai bei paveikslai, o iš senų lininių lovatiesių pasiuvome sofos pagalvėlių užvalkalus, servetėles ir stalo takelį.“
IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė
Sena ir nauja prie vieno stalo
Didelis, šviesus stalas NORDVIKEN, kurį galima dar labiau padidinti susirinkus draugams – pagrindinis naujos virtuvės akcentas. Kad jis atrodytų žaismingesnis, interjero dizainerė Birutė paliko senąsias šeimininkų kėdes ir prie jų priderino keletą naujų. Renkantis baldus, nereikia bijoti medžiagų, spalvų ir formų įvairovės – svarbiausia, kad jos derėtų tarpusavyje.
Nematoma virtuvė
Kad visas dėmesys atitektų stalui, Birutė parinko beveik nepastebimus virtuvės baldus ENHET. Lengvumo jiems suteikia baldų kojelės, atviros lentynos ir balta spalva. Virtuvės stalčių vidus taip pat kruopščiai suplanuotas – spintelė virš kaitlentės skirta reikalingiausiems daiktams gaminant: prieskoniams ir samčiams bei mentelėms. O kad būtų dar lengviau rasti, ko reikia, surūšiuoti visus virtuvės rakandus padeda dėžutės, skirtukai ir įdėklai.
Kai nevaržo erdvė
Erdviuose namuose visą dėmesį galima skirti ne baldų dydžiui, o jų išvaizdai ir patogumui. Tad Austės ir Gyčio virtuvėje seną suklypusią sofą pakeitė didesnė ir patogesnė sofa-lova HOLMSUND. Ant jos galės susėsti daugiau žmonių, o jei reikia, pora jų – net likti nakvynės.
Tam, kad bendroje virtuvės ir valgomojo zonoje būtų dar erdviau, daiktams laikyti Birutė paliko vietą po laiptais – čia atsirado talpi modulinė spinta PLATSA. Derinant skirtingų aukščių rėmus, pavyko išnaudoti kiekvieną nuožulnios erdvės centimetrą. Naujoji spinta paslėps viską, ko nesinori rodyti svečiams, o baltos sienos fone net ir pati liks nepastebėta.