„Namų idėja su IKEA“: psichologo kabinetas šeimos krizių centre
Po trumpos pertraukos su interjero dizainere Ūla ir vėl sugrįžome į Kauno šeimos krizių centrą. Čia jau esame atnaujinę daugybę kambarių ir poilsio erdvių, o šį kartą gavome dar įdomesnę užduotį – įrengti jaukų ir privatų vaikų psichologo kabinetą.
Prieš ir po
Ar gali buvęs darbo kabinetas virsti terapine erdve vaikams? Kad tai įvyktų, Ūlai teko kaip reikiant pasistengti. Nedidelėje, vos 11 kv. metrų, patalpoje reikėjo rasti vietos ne tik psichologo darbo stalui ar su darbu susijusiems daiktams, bet ir šeimos konsultacijų erdvei, ir žaidimų kampeliui, kuriame vaikai jaustųsi saugiai ir galėtų nurimti.
Mažiau garsų, daugiau jaukumo
Psichologo kabinetui būtina rami aplinka. Todėl galvodama apie šią erdvę, interjero dizainerė ypač daug dėmesio skyrė triukšmą slopinantiems sprendimams. Taip naujajame kabinete atsirado minkštas, purus (ir neteplus!) kilimas BUSENKEL bei garsą sugeriančios storo audinio užuolaidos MAJGULL.
Patogu lyg soste
Foteliai VEDBO padeda sukurti privatesnes poilsio ir pokalbių zonas. Sėdint juose, mėgautis ramybe ir asmenine erdve galima net ir būnant tarp kitų žmonių, nes aukšta atkaltė užstoja aplinkos vaizdus ir sulaiko garsą. Šiems foteliams taikoma 10 metų garantija.
Psichologo darbo vieta
Interjero dizainerė norėjo kuo daugiau erdvės palikti pokalbiams ir vaikus lavinančiai veiklai, todėl čia – tik tai, ko iš tiesų reikia: nedidelis stalas su monitoriaus stovu SIGFINN ir virš jo įtaisytu šviestuvu, patogi biuro kėdė su ratukais ir stalčių spintelė su vieta spausdintuvui.
Viskam, kas turi likti už durų
Prie naujojo kabineto durų atsirado aukšta drabužių spinta PAX – puiki vieta ne tik vaikų lauko drabužiams, bet ir kanceliarinėms priemonėms, žaislams ar segtuvams su dokumentais. Vienos spintos durys apsaugotos išmaniuoju užraktu ROTHULT, tad patekti į vidų galės tik suaugusieji.
„Jei erdvė maža, dar nereiškia, kad joje reikia vengti spalvų. Tinkamai suderintos spalvos suteikia interjerui šilumos ir jaukumo.“
Šiame kabinete vaikiški baldai pasitarnauja ir suaugusiesiems: lentynos su dėžėmis TROFAST tinka kanceliarinėms priemonėms ir knygoms laikyti, o vaikiškas stalas FLISAT atstoja ne tik piešimo, bet ir kavos staliuką. Po jo stalviršiu yra ir dar viena staigmena. Čia įtaisytos dėžės, kuriose patogu paslėpti piešimo reikmenis ar žaislus, o tai reiškia – akimirksniu susitvarkyti.
Terapija ir žaidimai
Vienas iš pagrindinių krizių centro poreikių buvo turėti vietą, kurioje vaikai galėtų atsipalaiduoti ir nurimti. Todėl kelias dėžes psichologo kabinete pripildėme įvairių formų bei dydžių kruopų ir makaronų: žaisdami vaikai galės lavinti lytėjimo pojūčius, o kartu su jais – ir kitus svarbius įgūdžius. Pojūčių vystymas padeda geriau orientuotis pasaulyje, pažinti savo kūną, skatina mąstymą, lavina vaizduotę, kūrybiškumą, vaikai lengviau sutelkia dėmesį, tobulėja fiziškai, intelektualiai ir geriau mokosi.
Taip pat svarbu ugdyti vaikų žinias ir atmintį, todėl atnaujintoje erdvėje atsirado dar vienas žaidimas – daugybos ratas, kurį sukūrėme iš paprasčiausių siūlų ir medinių kabliukų LILLASJÖN.
„Visi IKEA baldai – net ir skirtingų serijų – puikiai dera tarpusavyje. Pavyzdžiui, daiktų laikymo sprendimus PLATSA paprasta derinti su spintomis PAX ar vaikiškais baldais TROFAST. Jei norisi išlaikyti dizaino vientisumą, skirtingų serijų baldams galite naudoti tas pačias rankenėles.“
Stengiamės kurti gražesnį gyvenimą namuose visomis prasmėmis. Todėl jau ne pirmus metus kalbame ir kovojame prieš vieną opiausių problemų, kurią namuose patiria Baltijos šalių gyventojai – smurtą artimoje aplinkoje.
Nespėjote pažiūrėti laidos per TV3?
Čia rasite laidos įrašą – apžiūrėkite pokyčius ir pasisemkite įkvėpimo.
Visos pokyčių istorijos
Laida „Namų idėja su IKEA“ skaičiuoja jau septintąjį sezoną. Smalsu, ką nuveikėme iki šiol? Pažiūrėkite.