„Namų idėja su IKEA“: maža, bet įsimintina virtuvė
Sakoma, kad namai prasideda nuo virtuvės. Ir panašu, kad šios savaitės herojės tam visiškai pritaria. Vilnietė Dija ir jos dukra Toma savo virtuvėje toli gražu ne vien gamina: čia jos ilsisi, šnekučiuojasi, kviečiasi draugus ir leidžia laisvalaikį... Tačiau nėra visiškai patenkintos erdve, kurioje tai tenka daryti. Atsinaujinti ir vėl džiaugtis virtuvėje verdančiu gyvenimu joms padėjo interjero dizainerė Asta.
Iki pokyčių
9 kvadratinių metrų virtuvėje trūko vietos daiktams laikyti: dalis jų buvo nugulę atvirose lentynose arba spintelėse su stiklinėmis durimis, kiti – virš jų, treti – ant stalviršio. Todėl tvyrojo nuolatinis netvarkos jausmas. Malonumą suktis virtuvėje mažino ir tai, kad čia nebuvo įrengta indaplovė. Vienintelis daiktas, kurį šeima norėjo pasilikti, – ryškus raudonas šaldytuvas.
Interjero dizainerės užduotis:
Palengvinti buitį ir mažoje virtuvėje rasti vietos indaplovei.
Įrengti daugiau stalčių, kad kiekvienas svarbus daiktas rastų savo vietą, o erdvė nebūtų apkrauta.
Suteikti patalpai daugiau jaukumo, kad būtų gera leisti laiką kasdien.
Išpildyti Dijos norą virtuvėje turėti ryškių akcentų ir spalvų kontrastų.
Daugiau spalvų, erdvės ir patogumo
Praplėsti mažą virtuvę padėjo tinkamai parinkti baldai. Derinant virtuvinių spintelių rėmus METOD, galima suprojektuoti būtent tokio dydžio ir formos virtuvę, kokios reikia. Senąjį šeimos šaldytuvą interjero dizainerė nusprendė perkelti prie kitos sienos, o likusią erdvę iki pat lubų užpildė įvairių gylių spintelėmis ir stalčiais. Fasadus apatinėms ir viršutinėms spintelėms ji tyčia parinko skirtingų spalvų: balti fasadai VEDDINGE ir juodi NICKEBO atrodo itin šiuolaikiškai ir kartu su raudonos spalvos akcentais kuria herojės taip norėtą kontrastą. Be to, jie puikiai paslepia naują buitinę techniką: orkaitę, gartraukį ir indaplovę.
Virtuvės baldams METOD taikoma 25 metų, o buitinei technikai – 5 metų garantija.
Trijų aukštų virtuvė
Virtuvėje įprasta turėti dvi spintelių eiles. Tačiau įrengę stalčių spinteles ant grindų ir dar keletą pakabinę virš stalviršio, supratome, kad lieka vietos trečiai jų eilei palubėje. Tai puiki vieta virtuviniams rakandams, kurių prireikia rečiau.
Patalpoje nebuvo elektros jungiklių, todėl apšvietimą virš virtuvės spintelių ir valgomojo stalo įrengėme pasitelkę išmaniuosius sprendimus.
Giliuose virtuvės stalčiuose galima įrengti žemesnių vidinių. Tokiuose patogu tvarkingai laikyti dažnia naudojamus gaminimo ir stalo įrankius.
Lėkščių stovai UPPDATERA saugo, kad darinėjant stalčius indai neapsidaužytų, ir labai praverčia dengiant stalą didesniam skaičiui žmonių, nes laikiklį su visomis lėkštėmis patogu nusinešti arčiau.
Prieskonių stalčius – patogus ir nepamainomas sprendimas daug gaminantiems. Tiesiog suberkite prieskonius į vienodus indelius CITRONHAJ ir prie kiekvieno priklijuokite po etiketę. Atrodys gražiai, o kurių nors prireikus nereikės ilgai ieškoti.
Ištraukiamas stalviršis UTRUSTA – puiki išeitis, jei ruošiant maistą virtuvėje trūksta darbinio paviršiaus. Prireikus toks stalviršis tarnaus kaip didelė pjaustymo lenta, o šalia įtaisius papildomą kibirėlį, bus patogu nužerti supjaustytus produktus ar maisto atliekas.
Stilingas būdas išleisti mažiau
Modernaus dizaino vandens maišytuvas BOSJÖN ne tik gražiai atrodo, bet ir yra labai praktiškas. Jo čiaupe įtaisytas aeratorius padeda taupyti vandenį, nemažindamas srovės stiprumo. Tai reiškia, kad plaudami daržoves ar indus virtuvėje išleisite mažiau – ir vandens, ir pinigų.
„Net ir mažo ploto virtuvėje galima turėti visavertę atliekų rūšiavimo sistemą. Atliekų rūšiavimo vieta virtuvėje turėtų būti įrengta kuo arčiau plautuvės, nes čia susidaro daugiausia atliekų. Taupant vietą, kelias šiukšlių rūšiavimo dėžes galima įkurdinti po plautuve.“
Asta Sušinskienė
IKEA interjero dizainerė
Nedidelėje virtuvėje liko vietos ir valgomojo kampeliui. Kad būtų jaukiau ir patogiau, vietoj įprastų medinių čia atsirado minkštos kėdės BERGMUND su apmušalais ir stalas NORDVIKEN, kurį esant reikalui ar laukiant daugiau svečių galima išskleisti.
Sienų plotas virš stalo tapo papildoma vieta daiktams ir dekoracijoms – čia pakabinome atviras lentynas ENHET. Jos itin patvarios ir nebijo drėgmės, nes pagamintos iš milteliniu būdu dažyto ir galvanizuoto plieno.
Kad būtų lengva pasiekti aukščiau esančias spintelės ir daiktus jose, virtuvėje pravartu turėti taburetę-laiptelį ar kopėtėles, kurios prireikus taps net ir papildoma vieta prisėsti.
„Spalvos ir tekstilė virtuvės interjere neturėtų būti tabu. Tereikia laikytis paprastų taisyklių: pavyzdžiui, sumanius pakabinti užuolaidas, įsitikinti, kad arti nėra kaitlentės, o renkantis spalvas apsiriboti keliomis. Šioje virtuvėje vyrauja dvi pagrindinės spalvos: kontrastą kuriančios juoda ir balta, o raudona – tik papildomas ryškus akcentas.“
Asta Sušinskienė
IKEA interjero dizainerė
Praverstų pagalba?
Jei ir jūs norite be didelių investicijų ar kapitalinio remonto atnaujinti savo namus, visada galite kreiptis pagalbos į mūsų interjero dizainerius. Išsiaiškinę, kokį stilių – modernų ar tradicinį – labiau mėgstate, parengsime jums vieno, kelių kambarių ar visų namų projektą ir padėsime išsirinkti tinkamiausius baldus.
Nespėjote pažiūrėti laidos per TV3?
Čia rasite laidos įrašą – apžiūrėkite pokyčius ir pasisemkite įkvėpimo.
Ką nuveikėme anksčiau?
Ankstesniuose sezonuose IKEA interjero dizaineriai įgyvendino pokyčius nestandartinėse erdvėse, dalijosi patarimais, kaip pritaikyti namus prie naujų gyvenimo poreikių ir susitvarkyti visus juose esančius daiktus. Keitėme virtuves, vaikų kambarius ir miegamuosius, įrengėme darbo erdvę svetainėje, atnaujinome šeimos verslo patalpas, vieno kambario butą ir dar daug visko.