Jei norite prisidėti prie gamtinių išteklių tausojimo, pradėkite nuo savo vonios kambario. Čia rasite patarimų, kaip sumažinti ne tik išleidžiamo vandens kiekį ar energijos sąnaudas jam pašildyti, bet ir mėnesio sąskaitas.
Pokyčiai prasideda duše
Norint išleisti mažiau vandens, dažnai pakanka tik naujos dušo galvos ar rankinio dušo. Ilgainiui jis leis pastebimai sutaupyti, nors skirtumo prausdamiesi nė nepajusite, nes vandens srovė išliks tokia pat stipri. Dar vienas būdas tausoti vandenį prausiantis: kol laukiate, kad vanduo sušiltų iki norimos temperatūros, pilkite jį į laistytuvą – užuot nuleidę į kanalizaciją, turėsite kuo palieti gėles.
Tas pats, tik taupesnis
Praustuvo maišytuvas taip pat gali prisidėti prie tvaresnio gyvenimo namuose. Įsigykite naują, taupesnį, arba papildykite savo turimą antgaliu ÅBÄCKEN, kuris leidžia rinktis srovės stiprumą ir įprastą srovę perjungti į dulksnos režimą.
Sprendimai norintiems išleisti mažiau
Šie vandens maišytuvai, dušai ir antgaliai padės tausoti vandenį ir sumažinti kasdienes išlaidas.
Naujas vandens suvartojimo ženklinimas
„Unified Water Label“ yra bendrasis vandens suvartojimo ženklinimas. Šioje etiketėje pateikiama glausta ir aiški informacija apie tai, kiek vandens ir energijos suvartoja virtuviniai ir vonios vandens maišytuvai bei dušai.
Maudynės su muzika
Pirmas darbas prieš žengiant į dušą – įsijungti muzikos, antras – spėti nusiprausti, kol baigsis daina. Štai koks smagus iššūkis! Reikia tik išsirinkti dainą, kuri bus pakankamai ilga, kad nereikėtų skubėti, ir pakankamai trumpa, kad primintų tausoti.
Švarus ar panaudotas?
Rankšluosčių skersiniai ir kabyklos – paprastas būdas atskirti naujus rankšluosčius nuo naudojamų. Žinodami, kuris yra kuris, niekada nesupainiosite savo rankšluosčio su namiškių ir lengviau prisiminsite, kiek laiko jau jį naudojate. Vadinasi, galėsite skalbti rečiau ir neleisite vandens be reikalo.