Prie parduotuvės įėjimo grupę pasitiks gidai ir apsaugos darbuotojas. Išklausę trumpą instruktažą ir susipažinę su ekskursijos taisyklėmis, vaikai ir juos lydintis mokytojas galės palikti lauko drabužius ar kitus daiktus tam skirtame kambaryje. Dalyviams duosime liemenes su atšvaitais ir prašysime dėvėti jas visos ekskursijos metu.
Kultūra, tradicijos ir vertybės
Ekskursiją tęsime vaikams gerai pažįstamoje vietoje – šalia žaidimų kambario „Småland“. Čia aiškinsimės, ką vaikai yra girdėję apie Švediją, o niekada joje nebuvusiems papasakosime daugiau: kalbėsime apie švedų keliautojus ir atradėjus, žymiausius kūrėjus ir išradimus, už kuriuos turime būti dėkingi būtent šios šalies gyventojams, bandysime atspėti, ką reiškia žodis Lördagsgodis ir kodėl jį būtina išmokti kiekvienam vaikui, domėsimės Švedijos švietimo sistema, sužinosime apie švedų meilę gamtai, karališkąją šeimą ir dar daug visko!
Gražiausios salos, ežerai, kaimeliai
Pakilę į antrą aukštą, sustosime prie sofų. Kuo čia dėtos sofos, jei turėtume kalbėti apie šalies gamtą ir vietovardžius? Viskas susiję kur kas labiau, nei būtumėte pagalvoję. Gidai papasakos, iš kur atsiranda IKEA baldų pavadinimai ir kokios gražiausios Švedijos vietos juose užfiksuotos.
Taip pat mintimis nukeliausime į Dalarną. Tai vienas žymiausių Švedjijos kaimelių, kuriame amatininkai kaip ir prieš 400 metų drožia medinius arkliukus iš vietinės medienos savo vaikams. Bėgant laikui, vadinamieji Dalos arkliukai taip išpopuliarėjo, kad šiandien jais puošiami namai, jie tapo žaismingu interjero akcentu, o Švedijoje apsilankę turistai juos vežasi namo kaip suvenyrus.
Švedijos gyventojai ir jų namai
Apžiūrėję sofas, keliausime į vaikiškų prekių skyrių. Kalbėsime apie Švedijos gyventojų namus ir bandysime atspėti, kas gyvena parduotuvėje įrengtuose vaikų kambariuose: berniukai ar mergaitės, kiek jiems metų, ką jie mėgsta, kuo užsiima...
Įdomus gyvūnijos pasaulis
Po spėlionių kambariuose pakalbėsime apie mylimiausius švedų augintinius ir laukinę šalies gamtą. Sužinosime, koks yra Švedijos nacionalinis gyvūnas ir kas sieja IKEA su dinozaurais. Prisiminsime nykstančias gyvūnų rūšis ir bandysime jas rasti parduotuvės lentynose.
Augalininkystė ir maisto kultūra
Švediškame restorane mėgausimės šviežiomis bandelėmis su cinamonu ir apžiūrėsime vertikalųjį daržą. Gidai papasakos, ką švedai vadina „fika“, iš kur atsiranda ką tik valgytos bandelės ir kuo Švedijoje ypatinga spalio 4-oji. Taip pat ragausime įvairių švediškų uogienių ir aiškinsimės, iš kokių uogų jos pagamintos.
Švedijos kalnai ir žiemos
Ar įsivaizduojate, kaip atrodo aukščiausias Švedijos kalnas Kebnekaisė? Jo viršūnę ištisus metus dengia sniegas, tad ir mes pamėginsime jo pasigaminti. Mums padės gesintuvai! Pasiskirstysime komandomis ir dalyvausime „sniego“ gaminimo estafetėje.
Gamtiniai ištekliai
Pasidžiaugę netikru sniegu, išgirsime pasakojimą apie Švedijos miškus. Sužinosime, kaip IKEA naudoja išteklius, kodėl svarbu tausoti gamtą, iš ko gaminamos prekių pakuotės ir kaip jų forma prisideda prie planetos gerovės. Pažiūrėsime ir kas slepiasi pakuočių viduje: keletą baldų išpakuosime, surinksime ir išbandysime.
Ekskursijos pabaiga
Po ekskursijos sustosime pasivaišinti dešrainiais. Gidai palydės vaikus ir mokytojus iki kambario, kuriame buvo saugomi jų daiktai, kartu aptarsime, ką sužinojome, o sočiai pavalgę atsisveikinsime.
Beje, ar pamenate Dalarnoje gaminamus arkliukus, kuriuos minėjome anksčiau? Visi ekskursijoje dalyvavę vaikai namo išsineš po švedišką suvenyrą – atšvaitą su Dalos arkliuku.