Pastaruoju metu vis labiau nyksta skirtis tarp namų ir biurų interjerų. Pandemijos paskatinti bent kelerius metus žmonės daug dirbo iš namų. Todėl dabar, siekiant darbuotojus sugrąžinti į biurus ir stengiantis, kad jie čia gerai jaustųsi, darbo aplinkoje atsiranda vis daugiau elementų, kurie anksčiau būdavo siejami išskirtinai tik su namais. Vaizdo skambučiai gulomis, instagraminiai susitikimų kambariai, augalai, minkštieji baldai, jaukios poilsio erdvės ir daugiau dėmesio privatumui bei gerai savijautai – tai tik dalis naujausių reikalavimų biurams.
Namų jausmas
Žmonės estetikos ir jaukumo dabar tikisi ne tik iš savo namų, bet ir iš darbo aplinkos. Įpratome užduotis atlikti ir prie rašomojo stalo, ir patogiai įsitaisę fotelyje, todėl sugrįžę į biurus ir čia norime rasti įvairesnės paskirties erdvių, kur būtų galima atsikvėpti, susikaupti arba jaukiai pabendrauti su kolegomis. Projektuodami biurus, dizaineriai apie tai galvoja nuo pat pradžių: pritaiko apšvietimą, grindų dangą, šiek tiek kitaip planuoja pačias patalpas.
„Neseniai atnaujinome IKEA biurą Vilniuje, tad visus patarimus išbandėme patys. Jaukumo suteikia paprasti dalykai, pavyzdžiui, interjero detalės, kilimai, skirtingi apšvietimo sprendimai. Galbūt jums nebereikia tiek darbo stalų kaip anksčiau ir vietoje dalies jų gali atsirasti keli papildomi minkšti baldai poilsiui, o šalia – pastatomi šviestuvai, skleidžiantys šiltą šviesą. Taip pat drąsiname žaisti spalvomis, kurti įvairovę, pavyzdžiui, mūsų biure vienas susitikimų kambarys mėlynas, kitas – rožinis, trečias – languotas . Tokie nesunkiai įgyvendinami sprendimai leis atnaujinti darbo aplinką ir padaryti ją dar labiau įkvepiančią.“
IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė
Jaukumas ir jausmas lyg namie taip pat vis dažniau akcentuojami, įrengiant virtuvėles ar susitikimų kambarius biuruose. Jie tampa mažiau formalūs, tinkantys tiek savo tiesioginėms funkcijoms, tiek kaip vieta, kurioje galima tiesiog pakeisti darbo aplinką.
Susitikimai išsitiesus ant sofos? Įmanoma!
Susitikimų kambariuose vis dažniau atsiranda minkštųjų baldų – sofų, fotelių. Jie nebėra siejami tik su poilsio zonomis. Pavyzdžiui, naujajame IKEA biure turime nedidelius tik minkštaisiais baldais apstatytus kambarėlius, kuriuos vadiname nameliais. Čia darbuotojai gali ateiti atsikvėpti, pakeisti darbo aplinką arba, patogiai gulomis įsitaisę ant sofos, dalyvauti susitikime ar nuotoliniuose mokymuose.
Kolegos džiaugiasi ir mūsų vienviečiais darbo kambariais, kuriuose yra tik du dalykai – sofa ir nešiojamojo kompiuterio staliukas. Tam tikroms užduotims reikia susikaupimo, todėl šie kambarėliai puikiai pasitarnauja, kai norisi atsitraukti iš bendrosios zonos.
Žaliosios erdvės ir natūrali šviesa
Įrengiant ar atnaujinant biurą, svarbu gerai apgalvoti apšvietimą, įvertinti, kur labiausiai reikia natūralios dienos šviesos. Savo biure nusprendėme, kad dienos šviesa yra būtiniausia sėdint darbo vietoje, todėl prie langų palikome stalus, o susitikimų kambarius perkėlėme į vidines patalpas. Reikiamo jaukumo susitikimų erdvėms suteikia tekstilė ir sumanus dirbtinis apšvietimas.
Dar vienas paprastas sprendimas, padėsiantis užtikrinti namų jausmą biure, yra augalai. Jie ne tik puošia patalpas, bet gali prisidėti mažinant darbuotojų streso lygį, didina susikaupimą bei kūrybiškumą. Apstatant biurus augalais, galima pastebėti ir mažiau įprastų, dėmesį prikaustančių sprendimų: tai žalios vijoklių sienos, augalų terariumai ar palubėse sukabinti gėlių vazonai.
Dėmesys gerai savijautai ir augalams neatsiejamas ir nuo kitos tendencijos – įmonės vis daugiau dėmesio skiria tvarumui. Ši kryptis į darbo erdvę taip pat atkeliauja iš namų interjerų. Daugeliui mąstant apie žalesnę gyvenseną, verslai ir patys darbuotojai rūpinasi, kaip galėtų sumažinti neigiamą poveikį aplinkai. Pastebime, kad vis populiaresni tampa perdirbto plastiko baldai, iš rotango pinti foteliai ir kitos interjero detalės iš natūralių ar perdirbtų medžiagų.“
IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė
Tvarumas ir ergonomika
Dėmesys aplinkai ir pasauliui vis dažniau pasireiškia ir tiesioginiu rūpesčiu pačiais darbuotojais: tiek jų emocine, tiek fizine sveikata darbe. Turėdami skirtingiems poreikiams tinkančias erdves arba darbo vietas, kuriomis kolegos dalijasi tarpusavyje, protingai ir tvariai panaudojame resursus, nes reikia pirkti mažiau naujų baldų. Kad darbo vieta būtų universali ir ergonomiška, geriausia rinktis reguliuojamo aukščio darbo stalus ir kėdes, tada jais galės naudotis keli darbuotojai.
Nemokamas interjeras verslui
Jei norite atnaujinti seną biurą ar įsirengti naują ir nežinote, nuo ko pradėti, kreipkitės pagalbos į IKEA verslo interjerų dizainerius. Jie įvertins patalpas profesionaliu žvilgsniu ir pasiūlys tinkamiausią sprendimą. Nusprendus įgyvendinti pasiūlytą projektą ir įsigijus ne mažiau kaip 70 proc. IKEA baldų bei aksesuarų, interjero dizaino paslauga jums nieko nekainuos.