Kaip atrodo namai, kurie prisitaiko? Atsakymo į svarbiausią šio sezono „Namų idėja su IKEA“ klausimą kartu ieškojo dvi IKEA darbuotojos: interjero dizainerė Gintarė ir atranką į projektą laimėjusi Gerda. Taip taip, perskaitėte teisingai! Tikime, kad įkvepiančių pokyčių namuose nusipelno kiekvienas, todėl pirmąją projekto laidą šiais metais paskyrėme savo komandos nariams. IKEA darbuotojai pildė anketas ir varžėsi tarpusavyje, o labiausiai pasisekė grafikos dizainerei Gerdai, kurios vieno kambario butas pasikeitė neatpažįstamai. Įvertinkite rezultatą!
Buto istorija ir iššūkiai
Butas Vilniaus širdyje, kurį Gerda įsigijo iš giminaičių – iš tiesų ypatingas. Aukštos lubos, senų plytų siena ir išlikę krosnies kokliai mena namo istoriją, tačiau kartu kelia iššūkių – norint sutalpinti visus poreikius 32 kv. metrų plote ir kartu išsaugoti autentiškas detales, reikia gerai pagalvoti. Kol kas butas atrodo apytuštis, iki galo neįrengtas: virtuvėje trūksta fasadų ir vietos būtiniausiems daiktams, nėra valgomojo stalo, svečiai sunkiai telpa ant mažutės sofos, o miegamajame lovą atstoja ant grindų patiestas čiužinys.
Kam reikalingos sienos?
Mažuose namuose sienos ne tik riboja erdvę, bet gali ją ir praplėsti. Tereikia neužmiršti, kaip jas protingai išnaudoti nuo grindų iki pat lubų. Gerdos bute sienos paliktos tuščios, tačiau parinkus tinkamus, aukštus arba ant sienų kabinamus baldus, jos puikiai tiktų daiktams, kurių didžiąją dalį namų savininkė dabar laiko dėžėse.
Visi poreikiai vienoje erdvėje
Kai visi namai yra vieno kambario dydžio, labai svarbu išlaikyti juose vientisą stilių. Palikusi autentiškas seno namo detales, interjerą Gintarė derino prie jų. Dabar visos namų zonos – virtuvės, valgomojo, svetainės ir miegamojo – dera tarpusavyje, o autentiškos plytos ir kokliai gražiai išryškėja baltų sienų, šviesių baldų ir neutralių spalvų tekstilės fone. Padalijusi erdvę zonomis, visus baldus interjero dizainerė stengėsi išdėstyti arčiau sienų, kad kambario centras liktų tuščias ir namai atrodytų erdvesni.
„Norint visko daug sutalpinti vienoje itin mažoje erdvėje, reikia gerai apgalvoti ir pasirinkti baldus, kurie atlieka kelias funkcijas. Pavyzdžiui, valgomojo stalas kartu gali atstoti darbo vietą, o išskleidžiama sofa svetainės zonoje leidžia ne tik ilsėtis pačiai, bet ir apnakvindinti svečius.“
IKEA interjero dizainerė Gintarė Gumenikovaitė-Barzdė
Seni ir nauji sprendimai virtuvėje
Virtuvėje Gerda būtinai norėjo išsaugoti kokliais dekoruotą sieną, todėl reikėjo nestandartinio sprendimo – gartraukį teko pritvirtinti prie lubų. Tačiau tai ne vienintelis pokytis, suteikęs jai funkcionalumo. Namuose buvusias virtuvines spinteles Gintarė papildė naujomis, ant sienų pakabino skersinių su kabliukais, kad gaminant įrankiai, pjaustymo lentelės ir šluostės būtų po ranka, o priešais atnaujintą virtuvės komplektą paliko vietos ir valgomojo stalui.
Daugiau privatumo ir vietos daiktams
Norėdama suteikti Gerdos miegamajam daugiau privatumo, Gintarė atskyrė jį tokiomis pačiomis užuolaidomis, kokias pakabino ant langų. O kad nepritrūktų ir vietos daiktams, miegamajame nutarė pratęsti virtuvinių spintelių eilę. Pakabintos virš lovos, jos nekrenta į akis, bet idealiai tinka susidėti knygoms, rečiau naudojamiems mažmožiams ar kito sezono drabužiams. Vietos daiktams laikyti yra ne tik virš lovos, bet ir po ja – talpiose daiktadėžėse.
Ir svečiams, ir sau
Pakeitus baldų išdėstymą, kampe tarp lango ir sienos įsikūrė svetainė. Čia Gintarė pastatė naują, didesnę sofą-lovą HOLMSUND, ant kurios patogu priimti svečius. Pas Gerdą dažnai užsuka draugų, kurie lieka nakvoti, tad baldas su papildoma patalynės dėže tikrai pravers. O svečiams išėjus tai bus puiki vieta leisti laisvalaikį vienai, su knyga rankose. Žinodama, kaip Gerda mėgsta skaityti, interjero dizainerė už sofos paliktoje nišoje įrengė lentynų ir pavertė ją nedidele namų biblioteka.