Nuo 2024 m. sausio 1 d. namuose privalome atsakingai rūšiuoti ne tik stiklą, plastiką ar popierių, bet ir maisto atliekas. Tai nedidelis, bet svarbus pokytis, kuris leis kiekvienam prisidėti prie planetos išteklių tausojimo. Dar nežinote, kaip tai daryti tinkamai ir patogiai? Nesijaudinkite, galime padėti!
Suskaičiuokite iki trijų ir pridėkite dar vieną
Namuose reikėtų turėti atskiras šiukšliadėžes bent keturių rūšių atliekoms: stiklui, popieriui, plastikui ir biologiškai skaidžioms atliekoms. Rūšiavimo dėžės HÅLLBAR tinka visoms. Jos uždengiamos ir tvarkingai atrodo, todėl galima statyti bet kur namuose arba paslėpti virtuvės spintelėje.
Sustatyti. Rūšiuoti. Kartoti!
Manote, kad patogiai rūšiuoti galima tik didelėje virtuvėje? Turime gerų žinių: dydis čia visai nesvarbu! Jeigu savo virtuvėje turite vietos tik vienai šiukšliadėžei, įsigykite dėžių SORTERA. Sustatę jas vieną ant kitos, užimsite mažiau grindų ploto, o vietos rūšiuoti turėsite pakankamai.
Kol dar nepradėjote...
...atsakykite sau į porą klausimų.
Kokių atliekų jūsų namuose susidaro daugiausia?
Rūšiavimo dėžių dydį rinkitės pagal tai, kiek ir kokių atliekų įprastai išmetate. Daugelyje namų daugiausia susikaupia plastiko, todėl jam skirta dėžė turėtų būti didžiausia. O biologiškai skaidžioms atliekoms tinka mažesnė dėžė, nes šias iš namų nešame dažniausiai.
Kiek vietos turite?
Jie turite pakankamai vietos virtuvėje ir talpią spintelę po plautuve, visas atliekas galite rūšiuoti vienoje vietoje. Tuo atveju, jei plautuvės spintelė per siaura ar įdėti šiukšliadėžes trukdo sifonas, galima rasti ir kitą sprendimą. Pavyzdžiui, po plautuve turėti tik biologiškai skaidžių virtuvės atliekų dėžę, o kitas – skirtas stiklui, popieriui ir plastikui – laikyti kitur: sandėliuke, prieškambaryje ar garaže.
O kas toliau?
Esame visiškai tikri, kad jums puikiai seksis išrūšiuoti pakuotes ir kitas atliekas į tam skirtas dėžes. Tačiau kam sustoti pusiaukelėje? Jei norite žengti toliau, pasistenkite sumažinti namuose išmetamo maisto kiekį, venkite pirkti produktus su pakuotėmis, nebenaudokite plastikinių maišelių ir kitų vienkartinių daiktų. Kuo mažiau atliekų sugeneruosite, tuo lengviau bus jas rūšiuoti ir perdirbti.