Patogi virtuvė nuo nulio: lengva susiplanuoti patiems!
Svajojate apie patogesnę virtuvę? Pagalvokite, ką įprastai joje veikiate ir ko trūksta, apžiūrėkite savo dabartinę virtuvę ir surašykite visus jos pliusus bei minusus. O tada imkitės planavimo – su IKEA namų planavimo programomis tai lengva net ir neturint specialaus išsilavinimo. O jei prireiktų pagalbos, mielai jums padėsime.
Naudingi patarimai
Planuojant virtuvę, svarbu apgalvoti tris darbo zonas: kur ruošite maistą, kur plausite indus ir kur laikysite produktus. Tinkamas šių zonų išdėstymas leis greičiau ir patogiau judėti nuo vieno darbo prie kito.
Pagal virtuvės formą galite rinktis įvairius baldų išdėstymo variantus:
* Jei turite pakankamai erdvės, įsirenkite virtuvinę salą. Ji suteiks papildomos vietos indams ir įrankiams, maistui ruošti ir, aišku, bendrauti.
* L formos virtuvė puikiai išnaudoja kampus. Rinkitės tokią, jei planuojate centre statyti valgomojo stalą.
* O ištisinis, palei sieną išdėstytas, virtuvės baldų komplektas yra puikus sprendimas, kai turite mažai erdvės.
Nusižiūrėkite idėją
Jei trūksta idėjų, kaip seną virtuvę paversti nauja, pažiūrėkite, kaip šią erdvę lietuvių namuose atnaujino IKEA interjero dizaineriai. Netrukus įsitikinsite, kad tinkamai suplanavus, net ir maža virtuvė gali būti jauki, patogi ir stilinga.
Svarbiausi dalykai nematomi
Tai, ką matote išorėje, nebūtinai turi sutapti su vidumi. Priešingai – už patinkančio dizaino fasadų galite įrengti daugiafunkcę stalčių ir lentynų sistemą.
Virtuvinius reikmenis, puodus ir keptuves laikykite šalia kaitlentės, kad gaminant būtų patogu pasiekti. Stalčiuje arba spintelėje po plautuve įrenkite atliekų rūšiavimo vietą. O stalo įrankiams parinkite stalčių arčiau stalo. Paklokite juose specialius kilimėlius, kad darinėjant daiktai viduje neslankiotų ir nebarškėtų. Galiausiai įrenkite apšvietimą stalčių ir spintelių viduje, kad būtų lengviau rasti tai, ko ieškote, net kai virtuvėje tamsu.